Ana sayfa Genel Sağlık Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı

PAYLAŞ
Sağlık Bakanlığı 15 Bin Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Personel alımı konusunda, her yıl KPSS puanı ile merkezi yerleştirme sonucunda binlerce personel ataması yapmaktadır. Bu yıl da atamaların ne zaman olacağı, ne kadar personel alımı olacağı merak konusuyken en yetkili kişi olan Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2017 yılı personel alımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 15 bin personel alımı olacağını ve 3800 personel alımının çok yakın bir zamanda gerçekleştirileceğini belirtti. İşte personel alımı ile ilgili detaylar!

Sağlık Bakanlığı Personel Ataması Açıklaması

Sağlık Bakanı katıldığı bir TV programında atama bekleyen sağlık personelleri için; ‘’ Bir an önce göreve başlamalarını istiyoruz. FETÖ olayları nedeniyle bir takım arşiv ve güvenlik araştırmaları yapılmaktadır. Ataması gerçekleştirilen sağlık personelleri önümüzdeki 1 ay içinde göreve başlayacaklar’’ açıklamasında bulundu. Ayrıca Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiğini belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ, acil tıp teknisyenleri ve lise mezunu olan personel alımlarının da en kısa süredevarttırılacağını belirtti.

Sağlık alanında ağırlıklı olarak üniversite mezunları istihdam edilmektedir. Ön lisans ve lisans mezunu olan personel alım sayıları da yapılacak olan çalışmalar ile arttırılacaktır. Son dönemde yaşanan FETÖ olaylarından dolayı en son Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olan 6500 personel ihraç edilmişti.

2017 yılı içerisinde yapılacak olan 15 bin personel alımı hangi pozisyonlarda olacak tam olarak bilinmese de tüm sınıfları kapsayacak bir alım olacağı tahmin edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Evde Bakım Hizmetleri Nedir? başlıklı makalemizde evde bakım hizmetleri, evde hasta bakımı ve evde sağlık hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Telegramda bizi takip edin

1 YORUM

  1. Yine Sağlık Bakanlığının baya personel alımı var, bakalım hayırlısı. Bu alımlardan faydalanmak isteyen bir sürü arkadaşım var, hepsi de girer diye umuyorum.

Yorumu Gönder

Please enter your comment!
İsminiz