Ana sayfa Genel Parkinson tedavisinde giyilebilir teknoloji geliştirildi

Parkinson tedavisinde giyilebilir teknoloji geliştirildi

PAYLAŞ

Avustralyalı biyoteknoloji şirketi Global Kinetics Corporation parkinson hastalarının hareket semptomlarını takip etmek için geliştirdiği cihaz aynı zamanda ilaç kullanım zamanlarını da hatırlatıyor.

Avustralyalı biyoteknoloji şirketi Global Kinetics Corporation, PKG Watch adını verdiği cihazın ikinci nesili için FDA’den izin almayı başardı. Parkinson hastalarının hareket semptomlarını takip etmek için gelistirilen cihaz aynı zamanda ilaç kullanımını da hatırlatabiliyor.

Bir önceki neslin PKG cihazinin kullanımından elde edilen geribildirimler ışığında geliştirilen yeni ürün, FDA’nın de desteğiyle küresel Parkinson topluluğuyla bulusmak için büyümeye hazırlanıyor. Yeni nesil PKG Watch, eskisine göre daha küçük boyutu, su geçirmezliği ve veri kontrol kapasitesi ile ön plana çıkıyor.

İkinci nesil PKG Watch şimdilik Avrupa Birliği’nden CE işareti almak için onay beklese de ABD sınırları içinde piyasaya bu hafta çıktı.

Global Kinetics tabiki Parkinson tedavisi üzerine giyilebilir teknolojiler geliştiren ilk firma degil. ABD merkezli biyomedikal teknoloji firması Great Lakes NeuroTechnologies ve yeni kurulan XEED gibi firmalar da benzer teknolojiler üzerine çalışıyor.

Bu geliştirilen teknolojiyle önümüzdeki yıllarda parkinson hastalığının tedavisi için ciddi verilere ulaşılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Sağlığı olumsuz etkileyen fobiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Telegramda bizi takip edin

Yorumu Gönder

Please enter your comment!
İsminiz