Ana sayfa Sağlık Nar Pekmezi ve Her Derde Deva Faydaları

Nar Pekmezi ve Her Derde Deva Faydaları

PAYLAŞ
Nar Pekmezi ve Her Derde Deva Faydaları

Nar pekmezi, doğal olarak üretilen yani sadece nardan elde edilen narın bütün özelliğini taşımasından dolayı zayıflama konusunda da etkilidir.

Yüksek anti oksidan içerikli, düşük kalorili, lezzetli, metabolizmayı hızlandırması gibi nedenlerden dolayı diyet programlarının olmazsa olmazları arasına girmeyi başarmıştır.

Yaklaşık olarak bakıldığında 1 yemek kaşığı nar pekmezinde 30 kalori gibi düşük bir kalori miktarı bulunmaktadır.

Nar Pekmezinin Faydaları Nelerdir?

 • Halk arasında şeker hastalığı olarak adlandırılan diyabet hastalığına iyi gelir.
 • Diş eti kanamalarında iyileştirici bir etkiye sahiptir.
 • Saç problemlerinde etkilidir.
 • Düşük kalorili olması nedeniyle tansiyon hastalığında olumlu bir etki yapmaktadır.
 • Kalbimizin düzenli bir şekilde çalışması için olumlu bir etki yapar.
 • Enfeksiyonlara karşı vücudun bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Enerji verir.
 • Yüksek antioksidan etkisi sayesinde idrar söktürür ve böylece vücut içerisinde bulunan zararlı toksinleri atar.
 • Bağırsaklarda yaşayan parazitlerin  baş düşmanıdır.
 • İshali önler ve tedavisinde destek sağlayarak vücudun toparlanmasını sağlar.
 • Cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Nar Pekmezi Başlı Başına Şifadır

Nar pekmezi özellikle kış aylarında bol bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Faydalarına bakıldığında antibiyotik gibi etki gösteren nar pekmezi, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudu pek çok hastalıktan korumaktadır.

İçerdiği toksin attırıcı bazı maddeler sayesinde kolesterol ve kan şekerini de dengeleyebilen nar pekmezi, kalp sağlığını koruduğu gibi, vücut  anormal kanser hücrelerinin gelişmesini de engellemektedir.

Nar Meyvesi ve Nar Kabuğunun Faydaları

Nar meyvesinin içeriğine bakıldığında C vitamini, B1 ve B2 grup vitaminleri ve potasyum bakımından çok zengin olduğu görülmektedir.

Ayrıca bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek olan flavonoitler maddeleri içermektedir. 100 gram nar meyvesinin içeriğinde, 259 miligram potasyum, 63 kalori, 8 miligram C vitamini, 3/1000 oranında B2 vitamini bulunuyor.

Ortalama bir nar meyvesi yaklaşık olarak 230 kalori barındırır. Narın besin değeri oldukça yüksektir. Yapılan araştırmalarda narın kabızlığı azalttığı gözlemlenmiştir.

Narın içi dışında nar kabuğu da tahminden daha fazla faydalıdır, özellikle kabukta bulunan ellagik asidi sayesinde özellikle meme kanseri dışında çoğu kanser türünün ortaya çıkması ve tedavisi için fayda sağlamaktadır.

Sizler de yukarıda ki bilgiler ışığında daha fazla vakit kaybetmeyin ve hemen bir pazara gidip nar pekmezi alın. Tüketmeye başlayın, sizler de faydasını gördükçe bu gıda maddesinden vazgeçemeyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Hazır Gıdalar ve Zararları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Telegramda bizi takip edin

5 YORUMLAR

 1. En kısa zamanda kahvaltı masamızda yer almasını sağlayacağım böyle bir şifa kaynağını masada tutmak hastalık ve rahatsızlıklarla mücadelede çok faydalı olucaktır.

 2. Nar suyunu biliyordum ama nar pekmezini öğrendiğim de iyi oldu. Nar gerçekten vücut bağışıklığına çok faydalı bir meyve.

 3. Nar pekmezini ilk defa duydum, narın şifalı bir meyve olduğunu biliyordum ama pekmezini daha önce hiç denemedim ilk fırsatta nar pekmezi alıp deneyeceğim. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum emeğinize sağlık.

 4. Ondokuz yıldır Şeker hastasıyım.Kahvaltıda reçel ve bal gibi besin maddelerini tüketemiyordum. Tesadüfen market rafında nar özü pekmezi gördüm. Narın pekmezimi olurmuş dedim ama bir kavanoz pekmez alıp kahvaltıda yemeye başladım.Bana göre güzel de bir tadı vardı.15-20 gündür her sabah kahvaltıda tüketiyorum ve iki saat sonrada şekerimi ölçtüğümde hiç yükselmediğini gördüm.Marketlerden bolca aldım korkusuzca tüketmeye başladım.Nar özü pekmezini geliştirenlere çok çok TEŞEKKÜR ediyorum.

Yorumu Gönder

Please enter your comment!
İsminiz