Ana sayfa Hemşirelik Bir Hemşire İle Evli Olmanın 5 Avantajı

Bir Hemşire İle Evli Olmanın 5 Avantajı

PAYLAŞ
Bir Hemşire İle Evli Olmanın 5 Avantajı

Hemşire ile evli olmak çoğu yönden avantaj sağlar. Hemşireliğin doğası gereği merhamet, anlayış, samimiyet ve sabır hemşirelerin olmazsa olmazlarındandır. Hemşirelik Nedir, Hemşirenin Görevleri Nelerdir adlı yazımızda da detaylı şekilde anlattığımız üzere hemşireliğin asli görevleri dışında pek çok yaptığı şeyler vardır. Tabi tüm bu özellikleri ömür boyu yaşadıklarını da unutmayalım.

Halihazırda bir hemşire ile evliyseniz bunun değerini bilin! Çünkü gerçekten çok avantajlısınız. Sonuçta, yıllardır aradığınız güzel görünüşlü, iyi giyimli ya da harika bir kişilik gibi özellikler dışında, hayatınıza pek çok pozitif değer katacak biri ile evli olduğunuz için çok şanslısınız demektir.

Eğer hala bir hemşire ile evlenmek ya da hemşire ile evli olmak bana ne gibi bir avantajı getirir diyorsanız, işte bunun için birkaç neden:

Hemşire ile Evli Olmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

1-En İyi Bakımı Sağlarlar

Yıllarca iyi bir eğitim aldıktan sonra, hastalara bakma konusunda hemşirelerin ne kadar iyi olduklarını hepimiz biliyoruz. Ne yaşanırsa yaşansın, hemşireler eşlerine çok iyi bakarlar. Basit bir baş ağrısından ciddi hastalıklara kadar çok iyi bakım altına alınmış olursunuz. Ayrıca, yaralanmalarda da tedavi konusunda mükemmeldirler.

Sadece bunlar da değil. Ayrıca hastanelerdeki el yıkama gibi teknikleri eve getirme eğilimdedirler. Bu her ne kadar ilk başta sıkıntılı bir durum gibi gözükse de  eve getirdiği bu alışkanlıklar kolayca hastalanmaları engeller ve özellikle bu çocuklar için çok önemlidir.

2-Fazlasıyla Sabırlıdırlar

Hemşireler her gün farklı karakterde insanlarla uğraşırlar. Çoğu durumda, son derece sabırsız, endişeli ve stresli insanlarla ilgilenirler. Bu insanlar ne kadar zor olursa olsun, hemşireler daima durumu kontrol altında tutmanın yolunu bulurlar. Böylece, evde yaşanacak herhangi bir olumsuz durumda sorunları çözmek onların çok zamanını almaz.

3-İyi Bir Dinleyici ve Anlatıcıdırlar

Hemşirelerin, hastalarının durumlarının gerektirdiği fiziksel bakımın yanı sıra, mükemmel iletişim becerileri de vardır. Sadece gözlerinize bakarak bile bir şeylerin yanlış olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirler. Duygusal ve zor bir dönemden geçiyorsanız, hemşire olan eşiniz sizin en büyük destekçiniz olacaktır.

4-Pozitif Düşünürler

Hastanede çok farklı ve kötü şeylere maruz kaldıklarından, hemşirelerin pozitif olma yetilerinin olmadığı düşünülebilir. Ancak aslında bu durumda evde yaşanabilecek herhangi bir olumsuz durumunun hafife alınmasını sağlar. Örneğin, evin kirli olması veya çocuğun bir şeyleri kırması çözülemeyecek sorunlar değildir. Onlara göre evin temizliği çok kolay yapılabilir ya da kırılan eşyanın yerine yenisi alınabilir! Ayrıca onların becerikli oldukları da unutulmamalıdır. İşi halletmenin bir yolunu muhakkak bulurlar.

5-Hayat Kurtarıcıdırlar

Bir hemşire ile evlendiğinizde, özellikle hemşireler ilk yardım konusunda çok iyi eğitimden geçtiklerinden kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Kazalar beklenmedik bir şekilde meydana gelebilir ve bu gibi durumlarda insanları hayata döndürmeyi bilen biriyle yaşamak sizi daha güvenli hissettirir.

Bunun dışında, hemşireler de hastalıkları ve belirtilerini tanımada oldukça yeteneklidir. Sizlere neyin iyi olduğu ya da neyin kötü olduğu konusunda size yardımcı olabilirler.

Bir hemşire ile evli olmak, yukarıda saydığımız nedenler dışında daha birçok nedenden dolayı avantajlıdır. Sadece onların şefkati bile onlarla bir yuva kurmak için güzel bir neden.

Peki ya siz hemşire ile evli olmak konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Hemşireler Günü Ne Zaman Kutlanır? başlıklı makalemizde hemşireler günü hakkında bilgiler verilmektedir.

Telegramda bizi takip edin

4 YORUMLAR

 1. Hemşire ile evlenmenin avantajlarının yanında uzun nöbet sürelerini, yoğunluklarını da unutmamak lazım:)

 2. Hemşire ile evlenmek güzel şey. Kendimden biliyorum:) Yukarıda yazılanların hepsi doğru hatta daha da fazlası var diyebilirim. Herkese öneririm böyle bir evliliği.

 3. Hemşire ile niçin evlenilmez.
  1.en önemlisi hep nöbetleri olur nöbetten sonra da dinlenirler uyurlar sonra yine nöbetleri olur sonra yine uyurlar döngü hep böyle….
  2.çocuğunuz varsa onun altını değiştirmek yemeğini yedirmek uyutmak sizin için sıradan olmalı…
  3.arkadaşlarınız ile plan yapamazsınız hiçbir zaman.onun nöbeti var mı yokmu ona göre ayarlamanız gerekir herşeyi..
  4.tatillere gelince bir hemşirenin tatili digerlerine bağlıdır nöbetleri ayarladıkları için. Bayram’ın 4.günü bayram tatiline gidebilir veya 1.günü tatilden dönebilirsiniz…
  5.tatillere devam edecek olursak eğer öğretmen veya memursanız öyle 5 gün izin alıp 9tatil devri kapandı unutun onu. Tatile gidersiniz cumadan dönersiniz evinize o nöbete gider siz ya çocuğa bakarsınız yada tek takılırsınız..
  6.hastalandığınız zaman en iyi bakıcı falan diyorlar ya külliyen yalan. Çünkü o hep hastalar ile çalıştığı için sizin hastalığınız aman kedi bir tarafını görmüş yara sanmış yada ne kadar büyüttün altı üstü baş ağrısı, mide ağrısı vs. diyecektir…
  7.birde sabırlı falan değildir hemşireler zaten bıkmış hasta görmekten eve gelince evde mesai gibi görür sizi eğer hastaysanız.
  8.birlikte sinemaya konsere gitmek istiyorsanız bir hafta önceden ona söyleyin nöbetini ayarlasın…
  Bütün bunları göze alın hemşire ile evlenmeyi düşünüyorsanız.son olarak eğer üniversite hastanesinde çalışıyorsa yazdıklarımı en az iki ile çarpın.
  Bu arada üniversite hastanesinde çalışan bir eşim birde oğlum var…

Yorumu Gönder

Please enter your comment!
İsminiz