Ana sayfa Hemşirelik Erkek Hemşireler Sakal Bırakabilir Mi ?

Erkek Hemşireler Sakal Bırakabilir Mi ?

PAYLAŞ
erkek hemşireler
Sakallı Erkek Hemşire

Herkesin merak ettiği konulardan birisini ele almak istedik, erkek hemşireler hastane de sakal bıyık bırakabilirler.

 

Sakallı Hemşire
Sakallı Hemşire

Özellikle henüz hemşirelik bölümünde okuyan erkek öğrencilerimiz ileride sakal-bıyık bırakıp bırakamayacaklarını fazlasıyla merak ediyorlar. Kısaca bu konuya giriş yaparak değinmek istiyoruz. Özel yani devlete ait olmayan hastanelerde çalışan erkek hemşireler ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi dışında servislerde veya acil servislerde kısa bir şekilde top sakal ve bıyık bırakabiliyor. Tabi ki bu durum sektörde kurumdan kuruma veya çalıştığınız serviste ki sorumlunuzun insiyatifine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yönetmelik çerçevesinde ise bu durumun olumlu karşılandığı kurum veya kuruluş bulunmamaktadır. Sağlık çalışanı olarak personelenin kıyafet,saç ve sakal düzeni istenilen kritelerde olmalıdır.

Devlet hastanelerinde çalışan erkek hemşireler içinde bu kurallar geçerlidir, ayrıca saçlarının uzun olması makul değildir, hatta izin verilmez. Hatta top sakal dahi bırakamayabilirsiniz, yönetmeliğe göre sadece bıyık kabul görebilir.

Bu durum devlet hastanelerinde nitekim daha rahat gerçekleşebilir diye düşünüyoruz.

Telegramda bizi takip edin

2 YORUMLAR

  1. Hijyen sağlık sektörü için çok kritik bir nokta zaten hastanelerin hasta yayılımına karşı dikkat olması gerekiyorken uzun bakımsız saç sakal mikrop saçabilir.

  2. Hijyen sağlık sektörü için tabiki önemli ama sakalda bir numara ölçütü olmalı sinek kaydı traş olmak istemeyenler olabilir sakal erkekte çıkıyorsa sakal bırakmak onun hakkıdır ve cinsinin verdiği bir farktır 3 numaradan yukarı geçmemeli düzenli olursa hiçbir şekilde enfeksiyon vs hijyen açısından bir problem yaşanamaz sakal taşıyorsa saçta taşır gidip kazıtalım bunun acilen düzeltilmesi gerekiyor .

Yorumu Gönder

Please enter your comment!
İsminiz