Ana sayfa Sağlık Böbrek Kanserini Yendi !

Böbrek Kanserini Yendi !

PAYLAŞ
Böbrek Kanserini Yendi !
84 yaşında kanseri yendi

Böbrek kanseri hepimizin bildiği üzere önemli kanser türlerinden bir tanesidir. Ancak bu durum hastalığı yenemeyeceğiniz anlamına gelmez:

Çok ileri yaşına rağmen, kalp damarlarına kadar metastaz yolu ile ilerleyen böbrek kanseri yendi. 84 yaşındaki Mehmet Öztürk tüm kanser hastalarına adeta umut ışığı oldu.

84 yaşında kanseri yendi
84 yaşında kanseri yendi

Üroloji uzmanı Doç. Dr. Murat Binbay ve ekip arkadaşları ile robotik cerrahi işlemleri sonrasında tüm kanser etkenleri vücudu üzerinden temizlendi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvuru yapan 84 yaşındaki Mehmet Öztürk’ün sağ böbreğinde 10 santimetre boyunda kanser olduğu ve kanserin kan yoluyla kalp damarlarına kadar nüfuz ettiği saptandı.

Türkiye’de bir ilk olarak uzman ekip tarafından robotik cerrahi yöntemi ile tüm kanser hücreleri temizlendi ve kanser hastalarına umut ışığı oldu. İlerleyen yaşına rağmen hastanın kanseri yenmesi adeta ekibin bir mucizesi olarak görülüyor.

Bu operasyondan sonra Mehmet Öztürk’ün hayat kalitesi büyük ölçüde düzeldi ve memnuniyeti son derece olumlu oldu.

Operasyonu gerçekleştiren Doç. Dr. Murat Binbay ameliyatı açık olarak gerçekleştirdiklerinde hastada çok büyük bir kesi açmalarını gerektiğini ve hastada enfeksiyon riskinin çok fazla olabileceğini belirtti. Bu sayede hastaya operasyon sürecinde kan verme ihtiyacının olmadığını belirtti.

Sizler de ümidinizi yitirmediğiniz sürece böbrek kanseri hastalığından kurtulabilirsiniz. Daima her zaman bir umut ışığı olduğundan ve her an karşınıza çıkacağından şüphe etmeyin.

Bir önceki yazımız olan İşçi Sağlığı Etmenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Telegramda bizi takip edin

Yorumu Gönder

Please enter your comment!
İsminiz