Ana sayfa Vaka Analizleri Alzheimer Vaka Analizi

Alzheimer Vaka Analizi

PAYLAŞ
Alzheimer Vaka Analizi 1
Alzheimer Vaka Analizi

H.Ö 83 yaşında erkek, evli ve 3 çocuk babası

Alzheimer Hasta

H.Ö 83 yaşında ve hastanemizde mide ca tedavisi görmektedir. Hastada alzheimer rahatsızlığı mevcut olduğundan hafızasındaki gelgitlerden dolayı şu an bulunduğu ortama oryante değildir.

Hastayla konuştuğumuz süre içerisinde kendisinin hastanede olduğunun farkında değildir. Kendisini şu an Çerkezköy’de askerlik yaptığını belirtmiştir. Hastamızda içe kapanıklık ve huzursuzluk gözlemlendi.

Hastayla zaman zaman iletişim kurmakta güçlükler yaşandı ve bu durumu tolere etmek amacıyla psikiyatristin desteği alındı. Hastanın bulunduğu yeri kabullenmesi adına sık sık bilgiledirilme yapıldı. Yaşanan iletişim sorunları için H.Ö nün ailesinden destek alındı.

Ziyaret saatleri içerisinde gelen yakınlarını hasta tanıdı ve bu süreç içerisinde destek ekiplerine bir nevi kolaylık sağlandı. Hasta kendisi evde kullandığı ilaçları bilmediği için ailesinden evde kullandığı ilaçlar hakkında bilgi istendi.

Bir önceki yazımız olan Hemşirelik Vaka Analizi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Telegramda bizi takip edin

2 YORUMLAR

  1. Alzheimer günümüzün en yaygın hastalıkları haline geldi artık neredeyse yaş ilerledikçe herkes Alzheimer hastası olacak gibi bir durum var.

  2. Rahmetli halamada vardı bu rahatsızlık her gün geçmişi sorguluyordu rahmetli inanmıyordu anlattıklarımıza çok üzülüyorduk.

Yorumu Gönder

Please enter your comment!
İsminiz